Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Implanty zębowe - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Implanty zębowe - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Implanty zębowe pozwalają dziś szybko i bezpiecznie uzupełniać braki w uzębieniu. Ta nowoczesna procedura stosowana m.in. w gabinecie stomatologicznym Dentical w Kaliszu, to gwarancja trwałych, pięknych zębów, wyglądających identycznie jak naturalne.

Leczenie implantologiczne – na czym polega?

W kość szczęki lub żuchwy wszczepiane są śruby tytanowe z odpowiednio ukształtowaną porowatą powierzchnią, która ułatwia połączenie z otaczającą je tkanką kostną (osteointegrację). Na implancie, pełniącym funkcję korzenia zęba, zostaje odbudowana korona protetyczna. Atutem tej metody jest to, że jest bezbolesna i mało inwazyjna, a zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Nasi stomatolodzy dobierają implanty zębowe indywidualnie dla każdego pacjenta. Ustalenie planu leczenia implantologicznego obejmuje kwestie takie jak m.in. zamierzony efekt protetyczno-estetyczny, warunki kostne, ogólne warunki w jamie ustnej, wywiad ogólnolekarski, styl życia pacjenta.

Implanty zębowe są szczególnie polecane w przypadkach:

• braku pojedynczych zębów, gdy zęby sąsiednie są zdrowe – unika sie w ten sposób konieczności ich szlifowania
• braku bocznych zębów po jednej stronie luku
• braku wszystkich zębów w luku w sytuacjach, gdy problematyczne jest utrzymanie stabilizacji protez całkowitych

Zabiegi chirurgiczne przedimplantacyjne

Czasami, zanim nastąpi wszczepienie implantu zębowego, konieczne są zabiegi chirurgiczne przedimplantacyjne. W przypadku, gdy kość, w której chcemy osadzić implant, uległa zanikowi, wykonujemy zabieg wszczepienia materiału kościozastępczego (Poresorb) wraz z błoną kolagenową, natomiast gdy w szczęce jest za mało miejsca na zastosowanie implantu – podnosimy dno zatoki szczękowej (Sinus lift).

Podniesienie dna zatoki szczękowej jest zabiegiem wysoce specjalistycznym, polegającym na wytworzeniu odpowiedniej grubości kości w odcinkach pobocznych szczęki, w celu umożliwienia implantacji. Zabieg jest konieczny wtedy, gdy grubość kości jest niewystarczająca do implantacji, a pacjent chciałby posiadać uzupełnienia protetyczne oparte na implantach. Preparaty używane w celu pogrubienia kości (augmentacji) są stosowane od wielu lat na całym świecie w wielu klinikach stomatologicznych.

Tak jak każdy zabieg chirurgiczny, podniesienia dna zatoki szczękowej niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Są one jednak przewidywalne i umiemy sobie z nimi poradzić. Co najważniejsze, zabieg ten nawet w przypadku niepowodzenia nie daje trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Proteza całkowita na implantach

Proponujemy Państwu także protezę całkowitą na implantach jednoetapowych w przypadkach, gdzie utrzymanie na własnym wyrostku zębodołowym jest niemożliwe ze względu na duży zanik kości. Proteza jest wówczas utrzymywana na zatrzaskach implantologicznych; w płycie protezy znajdują się wówczas matryce, które można wymieniać w przypadku zużycia.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny