Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Botoks i wypełniacze zmarszczek – medycyna estetyczna w Dentical

Botoks i wypełniacze zmarszczek – medycyna estetyczna w Dentical

W gabinecie stomatologicznym Dentical w Kaliszu poza kompleksowymi usługami dentystycznymi oferujemy możliwość niechirurgicznej korekty objawów starzenia się skóry twarzy a także pozbycia się zmarszczek mimicznych. Po wnikliwym wywiadzie i szczegółowym ustaleniu oczekiwań pacjenta, możemy zaproponować zabiegi z wykorzystaniem botoksu lub kwasu hialuronowego.

Botoks

Botoks to naturalna neurotoksyna produkowana przez beztlenową pałeczkę bakterii clostridium botulinum. Pomimo tego, że jest to jedna z najsilniejszych toksyn, jej zastosowanie w korygowaniu zmarszczek jest całkowicie bezpieczne – zabieg wymaga minimalnej dawki preparatu, a efekt jego działania jest odwracalny. Botoks stosuje się głównie w celu skorygowania zmarszczek mimicznych górnej części twarzy (zmarszczek mimicznych pomiędzy brwiami, zmarszczek poprzecznych na czole i tzw. kurzych łapek wokół oczu).

Mechanizm działania preparatu polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, wskutek czego mięśnie twarzy zostają niejako ,,zamrożone’’. Zabieg odbywa się poprzez wstrzyknięcie niewielkiej ilości preparatu w ściśle określone miejsca. Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2-3 dniach, pełen efekt jest widoczny po tygodniu. Działanie preparatu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, po ustąpieniu jego działania zabieg można powtarzać.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, a przy tym substancją występująca w organizmie ludzkim w miejscach takich jak skóra, mięśnie, płyn stawowy czy ciało szkliste oka. Stosowanie tej substancji w syntetycznej postaci jest bezpieczne, gdyż nie jest ona traktowana przez organizm ludzki jako ciało obce. Kwas hialuronowy wykorzystuje się w celu wypełnienia utrwalonych zmarszczek – głównie w obszarze ust i okolicy nosowo-wargowej, a efekt działania preparatu zależy głównie od ich głębokości. Preparat można również zastosować w górnej części twarzy tam, gdzie botoks nie zdołał całkowicie wygładzić niedoskonałości.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na ostrzyknięciu preparatem wskazanych przez pacjenta obszarów, poprzedzonym znieczuleniem miejscowym z zastosowaniem specjalnego kremu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, pełen efekt działania pojawia się po około miesiącu i utrzymuje się (w zależności od rodzaju skóry i zastosowanego preparatu) do roku. Zabieg można powtarzać.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny