Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Sedacja wziewna - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Sedacja wziewna - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Sedacja wziewna z użyciem mieszaniny podtlenku azotu i tlenu to jedna z najskuteczniejszych dostępnych metod uspokajania pacjentów, którą stosujemy także w gabinecie stomatologicznym Denticalw Kaliszu.

Jak wygląda zabieg?
Urządzenie dozuje mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, który uspokaja i rozluźnia pacjenta za pomocą maski nosowej. Konieczne jest oddychanie przez nos.
Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta już 20 min. po zabiegu.

Czy podtlenek azotu jest bezpieczny?
Oczywiście, gaz może być stosowany zarówno u dzieci jak i odrosłych, nie uczula, nie podrażnia śluzówek i nie działa na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne pacjent podczas działania gazu zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

Wskazania do zabiegu:
– utrwalona dentofobia
– silny strach u pacjentów zarówno u dzieci jak i u dorosłych
– nadpobudliwość nerwowa
– silny odruch wymiotny

Ten rodzaj znieczulenia nasi stomatolodzy podają najczęściej przed zabiegami usuwania próchnicy powierzchownej, otwierania zębów z rozpadem miazgi, a także piaskowania oraz usuwania kamienia nazębnego. By poradzić sobie z próchnicą w przyjaznej atmosferze i bez bólu, skorzystaj z naszych usług stomatologicznych!

 

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny