Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Profilaktyka - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Nasze usługi stomatologiczne obejmują również szeroko pojętą profilaktykę chorób zębów oraz otaczających je tkanek, nazywanych przyzębiem. By zachować uzębienie w dobrym zdrowiu jak najdłużej, zalecamy odwiedzać nas regularnie co pół roku w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczających. W gabinecie dentystycznym Dentical higienizacją pacjenta zajmuje się dyplomowana higienistka stomatologiczna, która wykona dla Państwa:

Instruktaż higieny jamy ustnej

Instruktaż higieny jamy ustnej obejmuje zapoznanie pacjenta z różnymi technikami szczotkowania zębów, wraz z ich gładkimi powierzchniami, przestrzeniami międzyzębowymi oraz trudno dostępnymi miejscami. W ramach tej usługi zajmujemy się także doradztwem w kwestii doboru odpowiedniej pasty do zębów i innych akcesoriów sprzyjających zdrowym zębom.

Skaling

Skaling to usuwanie kamienia nad i pod dziąsłowego metodą ultradźwiękową, Prawidłowe i regularne oczyszczanie kamienia chroni przed zanikiem kości, obniżaniem się dziąseł oraz odsłanianiem szyjek zębowych, a przede wszystkim znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia parodontozy i utraty zębów.

Piaskowanie

Piaskowanie to metoda oczyszczania zębów poprzez usuwanie znajdujących się na nich osadów i przebarwień. Regularne poddawanie zębów zabiegowi piaskowania można traktować jako zabieg profilaktyczny. W ten sposób zapobiegamy rozwojowi bakterii, chorobom zębów i dziąseł, a przy tym zachowujemy estetyczny wygląd zębów.

Polerowanie

Polerowaniem nazywamy oczyszczenie zębów z nalotów i osadów oraz wygładzenie ich powierzchni, co utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej. Zabieg ten wykonujemy za pomocą specjalnej szczoteczki wysokoobrotowej oraz pasty polerskiej o różnym stopniu ziarnistości.

Fluoryzacja

Lakierowanie zębów preparatami z fluorem to doskonała ochrona stosowana zarówno w przypadku najmłodszych, jak i dorosłych pacjentów. Fluor ma działanie wzmacniające szkliwo, co wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia próchnicy nawet o 40 %.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny