Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Leczenie kanałowe - usługi stomatologiczne Dentical

Niekiedy długotrwający w zębie proces próchnicowy, uraz bądź inne drażniące czynniki powodują nieodwracalne zapalenia miazgi (nerwu) zęba. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie leczenia endodontycznego (tzw. kanałowego), któremu możesz poddać się w gabinecie stomatologicznym Dentical w Kaliszu.

Leczenie kanałowe polega na wyłuszczeniu miazgi zęba z jego komory i kanałów, obfitym płukaniu, osuszeniu, a następnie wypełnieniu specjalnym preparatem. Większość pacjentów kojarzy te procedurę z bólem. Niesłusznie – ból często skłania pacjenta do spotkania ze stomatologiem, samo leczenie zaś jest przeprowadzane w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesne. W zależności od nasilenia procesu zapalnego, rodzaju oraz anatomii zęba leczenie to można przeprowadzić na jednej lub kilku wizytach. W przypadku leczenia wielowizytowego ząb jest pomiędzy sesjami zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym.

Wkład koronowo- korzeniowy

W przypadku znacznego zniszczenia zęba, tuż po leczeniu niezbędne jest wzmocnienie jego tkanek tzw. wkładem koronowo-korzeniowym i koroną, aby ząb mógł funkcjonować normalnie.

Wkład koronowo-korzeniowy to struktura, która zakotwiczona w korzeniu zęba odtwarza jego brakujący zrąb w jamie ustnej. Współczesna endodoncja zapewnia szeroka gamę możliwości wyboru materiałów do wykonania tego uzupełnienia. Nasi dentyści zaprezentują państwu wszystkie możliwe opcje rozwiązań w Państwa przypadku.

Endodoncja w Dentical

W gabinecie stomatologicznym Dentical zostaną Państwo szczegółowo poinformowani o realnych możliwościach leczenia danego zęba, czasie jego trwania i związanych z nim kosztach. Dysponujemy najnowszym cyfrowym aparatem RTG – zdjęcia rentgenowskie niezbędne do wykonania prawidłowego leczenia wykonamy na miejscu.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny