Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Nowoczesne technologie leczenia – gabinet dentystyczny Dentical

Co składa się na sukces w stomatologii? Kompetentni lekarze oraz nowoczesny, sprawdzony sprzęt. W naszym gabinecie stomatologicznym w Kaliszu dysponujemy bezpiecznymi urządzeniami, które pozwalają przeprowadzać nawet skomplikowane zabiegi i pomagać Pacjentom uporać się z ich problemami.

Postęp technologiczny dotyczy każdej dziedziny medycyny, także stomatologii. Gabinet dentystyczny Dentical w Kaliszu dysponuje innowacyjnymi technologiami, dzięki którymi nasi dentyści mogą rozpoznawać i leczyć uzębienie pacjentów, nie tylko szybciej, ale także bardziej komfortowo dla obu stron.

Skaner wewnątrzustny Sirona Cerec 3D

Prawdziwą dumą naszej placówki jest skaner wewnątrzustny Cerec 3D producenta Sirona, który posiadamy jako jedyni w okręgu kaliskim. Jest to jedno z najlepszych osiągnięć nowoczesnej protetyki stomatologicznej, pozwalające na błyskawiczne wykonanie wypełnienia ceramicznego Jak to działa? Stomatolog umieszcza w ustach pacjenta kamerę, która w ciągu sekund wykonuje wirtualny wycisk zębów, a uzyskany w ten sposób skan poddaje komputerowej obróbce. Następnie wkłada on porcelanowy bloczek do specjalistycznej frezarki, która wzorując się na skanie, obrabia element nadając mu pożądany kształt (trwa to ok. 15 minut). Etapem końcowym jest zamocowanie gotowego wypełnienia w jamie ustnej pacjenta.

Dzięki skanerowi Cerec 3D można wykonać wypełnienie protetyczne w ciągu zalewie jednej wizyty, gdzie w przypadku korzystania z tradycyjnej metody potrzeba na to dwóch lub trzech spotkań. Ponadto pobieranie wycisku wirtualnego jest dużo bardziej komfortowe niż za pomocą stosowanej powszechnie masy silikonowej, powodującej kompresję tkanek, a co za tym idzie, nieprzyjemny ucisk. Efektem jest proteza idealnie dopasowana do uzębienia pacjenta.

Gabinet z najnowszym wyposażeniem

Oprócz skanera wewnątrzustnego w wyposażenie naszego gabinetu wchodzi m.in. lampa Beyond, pozwalająca na wybielenie zębów nawet o kilka tonów za pomocą światła akceleratora, a także aparat pantomograficzny wykonujący zdjęcia RTG zęba.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny