Zadzwoń i umów się: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Ortodoncja

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Wady zgryzu to nie tylko problemy natury estetycznej, ale w wielu przypadkach przyczyna rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Leczenie ortodontyczne konieczne jest często przed rozpoczęciem leczenia implantologiczno-protetycznego.

 

W naszym gabinecie konsultacja przeprowadzana jest ze specjalistą, który najpierw dokładnie bada stan uzębienia pacjenta, po czym informuje, jaki problem ortodontyczny u niego występuje. Następnie pobierane są wyciski pod modele diagnostyczne potrzebne do prawidłowej oceny sytuacji wyjściowej i opracowania planu leczenia. Niezbędne są też zdjęcia fotograficzne oraz panoramiczne i cefalometryczne, które wykonywane są na miejscu. Na następnej wizycie przedstawiamy pacjentowi plan leczenia i kosztorys. Opowiadamy jak długo będzie trwać leczenie, omawiamy każdy etap oraz prognozowane rezultaty. 

Zapewniamy również pomoc higienistki stomatologicznej która powie jak dbać o higienę jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego, przeprowadzi instruktaż z doborem odpowiednich produktów oraz wykona potrzebne zabiegi higienizacyjno-lecznicze.

 

Przykładowa metamorfoza zgryzu jednej z naszych pacjentek:

 

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny