Zadzwoń i umów się: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Implanty pozwalają dziś szybko i bezpiecznie uzupełniać braki w uzębieniu. Ta nowoczesna procedura medyczna to gwarancja trwałych, pięknych zębów, wyglądających jak naturalne.

Jak wygląda leczenie implantologiczne? W kość szczęki lub żuchwy wszczepiane są śruby tytanowe z odpowiednio ukształtowaną porowatą powierzchnią, która ułatwia połączenie z otaczającą je tkanką kostną (osteointegracja). Na implancie, pełniącym funkcję korzenia zęba, zostaje odbudowana korona protetyczna.

Implanty wszczepiane w naszym gabinecie stomatologicznym w Kaliszu zapewniają Pacjentom najwyższą jakość, bezpieczeństwo oraz estetykę.

System implantologiczny dobieramy indywidualnie dla każdego Pacjenta, biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak planowany efekt protetyczno-estetyczny, warunki kostne, ogólne warunki w jamie ustnej, wywiad ogólnolekarski, styl życia Pacjenta.

Na leczenie implantologiczne składają się dwie części: chirurgiczna (wszczepienie implantu) i protetyczna. Czasami konieczne też są zabiegi chirurgiczne przedimplantacyjne. Atutem tej metody jest to, że jest bezbolesna i mało inwazyjna, a zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Implant potrzebuje około pół roku na wgojenie się w przodku szczęki i około 2 miesięcy dla żuchwy. Przez ten czas następuje integracja implantu z kością. Kiedy to nastąpi, można przejść do odbudowy protetycznej.

Implanty są szczególnie polecane w następujących przypadkach:

  • Braku pojedynczych zębów, gdy zęby sąsiednie są zdrowe – unika sie w ten sposób konieczności ich szlifowania
  • Braku bocznych zębów po jednej stronie luku
  • Braku wszystkich zębów w luku w sytuacjach, gdy problematyczne jest utrzymanie stabilizacji protez całkowitych

Implanty stosuje się w stomatologii z powodzeniem od 25 lat. Są znakomicie akceptowane przez kość i tkankę dziąsła. W naszym gabinecie zostaniecie Państwo szczegółowo poinformowani, czy i jakie rozwiązania implantologiczne są możliwe do wykonania w Państwa przypadku.

Gdy brak jest dostatecznej ilości kości, wykonujemy zabieg wszczepienia materiału kościozastępczego (Poresorb) wraz z błoną kolagenową, natomiast gdy w szczęce jest za mało miejsca na zastosowanie implantu – podnosimy dno zatoki szczękowej (Sinus lift).

Podniesienie dna zatoki szczękowej jest zabiegiem wysoce specjalistycznym, polegającym na wytworzeniu odpowiedniej grubości kości w odcinkach pobocznych szczęki, w celu umożliwienia implantacji. Zabieg jest konieczny wtedy, gdy grubość kości jest niewystarczająca do implantacji, a Pacjent chciałby posiadać uzupełnienia protetyczne oparte na implantach.

Preparaty używane w celu pogrubienia kości (augmentacji) są stosowane od wielu lat na całym świecie w wielu klinikach stomatologicznych.

Tak jak każdy zabieg chirurgiczny, podniesienia dna zatoki szczękowej niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Są one jednak przewidywalne i umiemy sobie z nimi poradzić. Co najważniejsze, zabieg ten nawet w przypadku niepowodzenia nie daje trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Proponujemy Państwu także protezę całkowitą na implantach jednoetapowych  w przypadkach, gdzie utrzymanie na własnym wyrostku zębodołowym jest niemożliwe ze względu na duży zanik kości. Proteza jest wówczas utrzymywana na zatrzaskach implantologicznych; w płycie protezy znajdują się wówczas matryce, które można wymieniać w przypadku zużycia.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny