Zadzwoń i umów się: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Botoks i wypełniacze zmarszczek

Botoks i wypełniacze zmarszczek

W naszym gabinecie poza kompleksowymi usługami dentystycznymi oferujemy również możliwość niechirurgicznej korekty objawów starzenia się skory twarzy a także pozbycia się zmarszczek mimicznych.. Po wnikliwie zabranym wywiadzie i szczegółowym ustaleniu oczekiwań Pacjenta, możemy zaproponować zastosowanie dwóch preparatów.

  • Botox – to naturalna neurotoksyna produkowana przez beztlenowa pałeczkę bakterii Clostridium botulinum. Pomimo tego, że jest to jedna z najsilniejszych toksyn, jej zastosowanie w korygowaniu zmarszczek jest całkowicie bezpieczne, gdyż stosowane są minimalne dawki, a efekt działania jest odwracalny. Preparat ma działanie miejscowe. Stosuje się ją głównie w korygowaniu zmarszczek mimicznych górnej części twarzy (zmarszczki mimiczne pomiędzy brwiami, poprzeczne na czole i tzw. kurze łapki wokół oczu). Mechanizm działania preparatu polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego; mięśnie są niejako zamrożone na pewien czas. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w ściśle określone miejsca. Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2-3 dniach, pełen efekt jest widoczny po tygodniu. Działanie preparatu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, po ustąpieniu jego działania można zabieg powtarzać. Zabieg polecany jest także osobom młodym z bardzo żywą mimiką twarzy w celu uniknięcia utrwalenia się zmarszczek mimicznych.
  • Kwas hialuronowy – jest to polisacharyd, substancja występująca w organizmie ludzkim w wielu miejscach takich jak skóra, mięśnie, płyn stawowy, ciało szkliste oka. Jej stosowanie jest bezpieczne, gdyż nie jest ona traktowana przez organizm ludzki jako ciało obce. Stosuje się ją do wypełniania utrwalonych zmarszczek – głównie w okolicy ust i nosowo-wargowej. Preparat można również zastosować w górnej części twarzy tam, gdzie preparat botoxu nie wygładził całkowicie zmarszczek. Efekt działania preparatu zależy głównie od ich głębokości. Zabieg polega na ostrzyknięciu wskazanych przez Pacjenta miejsc. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie powierzchniowe w postaci kremu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, pełen efekt działania pojawia się po około miesiącu i utrzymuje się (w zależności od rodzaju skóry i zastosowanego preparatu) do roku. Zabieg można powtarzać.

Na wizycie konsultacyjnej zbierzemy niezbędne informacje dotyczące stanu zdrowia Pacjenta, obecnie przyjmowanych leków i przebytych chorób. Przedstawimy przeciwwskazania i ew. działania niepożądane preparatów. Zaznajomimy z techniką zabiegu, udzielimy wskazówek pozabiegowych, poinformujemy o kosztach. A co najważniejsze – ustalimy oczekiwania Pacjenta i poinformujemy o realnych możliwościach ich spełnienia. Jeśli jesteś zainteresowany, zaintrygowany powyższymi metodami, niepewny lub niezdecydowany, czy to jest to, czego potrzebujesz, by poprawić swój wygląd – przyjdź, czekamy na Ciebie.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny