Zadzwoń i umów się: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Profilaktyka

Oferta naszego gabinetu obejmuje również szeroko pojęta profilaktykę chorób zębów i przyzębia.

Według zaleceń standardowo co pół roku, każdy pacjent powinien zgłosić się na profesjonalne oczyszczanie zębów.

W naszym gabinecie kompleksową higienizacją pacjenta zajmuje się dyplomowana higienistka stomatologiczna, która wykona dla Państwa:

-skaling – usuwanie kamienia nad i pod dziąsłowego metodą ultradźwiękową, Prawidłowe i regularne oczyszczanie kamienia chroni przed zanikiem kości, obniżaniem się dziąseł i odsłanianiem szyjek zębowych, a przede wszystkim znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia parodontozy i utraty zębów.

-piaskowanie – usuwanie osadów i przebarwień znajdujących się na ząbach, Regularne poddawanie zębów zabiegowi piaskowania, w celu usuwania drobnych osadów i przebarwień można traktować jako zabieg profilaktyczny. W ten sposób zapobiegniemy rozwojowi bakterii, chorobom zębów i dziąseł i zachowamy estetyczny wygląd zębów.

-polerowanie – oczyszczenie i wygładzenie powierzchni zębów, co utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej

-fluoryzacje- lakierowanie zębów preparatami z fluorem to ochrona przed próchnicą. Fluor ma działanie wzmacniające szkliwo

-instruktaż higieny z indywidualnym doborem odpowiednich artykułów do higieny jamy ustanej

Zapraszamy na wizyty kontrolne co pół roku w celu sprawdzenia stanu uzębienia i oczyszczenia zębów. Wierzymy, iż systematyczne odwiedzanie naszego gabinetu w celu "przeglądu" i utrwalenia zasad profilaktyki zaskutkuje wczesnym wykryciem jakichkolwiek zmian. W ten sposób z czasem stres związany z leczeniem oraz nakłady przeznaczane na ten cel zostaną przez Państwa ograniczone do minimum a Wy sami staniecie się właścicielami zdrowych i pięknych zębów!

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny