Zadzwoń i umów się: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Protetyka

Protezy zębowe – jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Po utracie zęba istnieje wiele możliwości pozwalających na uzupełnienie braku. W naszym gabinecie w przyjaznej atmosferze zostaną Ci przedstawione wszystkie możliwe opcje i rozwiązania takie jak:

  • Implant zębowy – omówieniu tego tematu poświęcamy osobna zakładkę
  • Most protetyczny- wykonanie go polega na oszlifowaniu dwóch zębów okalających brak i stworzeniu (przez technika) struktury mostu. Następnie całość cementujemy na stale stosując specjalny preparat. Uzupełnienie to należy do uzupełnień stałych, niewyjmowanych z ust Pacjenta. Na wykonanie go potrzebne są dwie wizyty Pacjenta w gabinecie stomatologicznym. pierwsza w celu oszlifowania zębów, pobrania wycisków i zabezpieczenia zębów filarowych koronami tymczasowymi. druga w celu oddania (zacementowania) gotowej pracy protetycznej.

Dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na efekt finalny nie był dla Państwa utrapieniem – zabezpieczymy funkcje oszlifowanych zębów, jak i ich wygląd zewnętrzny. Odcień ceramiki w moście jest dobrany kolorystycznie do Państwa zębów, co w ostatecznym efekcie uniemożliwia odróżnienie go od naturalnego uzębienia.

Przed wykonaniem mostu niezbędna będzie wizyta konsultacyjna w celu ustalenia Państwa oczekiwań i prezentacji możliwych rozwiązań. Współczesna stomatologia dysponuje wieloma możliwościami i materiałami. Wszystkie opcje zostaną przez nas przedstawione, doradzone najlepsze rozwiązanie, do Państwa zaś będzie należało podjęcie ostatecznej decyzji.

  • Proteza – jej wykonanie jest niezbędne w przypadku większych braków zębowych lub braku możliwości zastosowania powyższych rozwiązań. Istnieją dwa podstawowe rodzaje protez: 1- Proteza akrylowa tzw. osiadająca, posiadająca dość dużą plastikową płytę 2- Proteza szkieletowa – oparta na bazie metalowego rusztowania, co do minimum ogranicza wrażenie ciała obcego na podniebieniu i pod językiem. Ten rodzaj protezy jest jednak możliwy do zastosowania jedynie przy obecności odpowiedniej ilości i jakości zębów własnych Pacjenta. Przy wykorzystaniu nowoczesnych elementów utrzymujących możliwe jest w tym przypadku również unikniecie klamer (metalowych wypustek okalających ząb)

Tak jak w przypadku mostów na wizycie konsultacyjnej, po szczegółowym zbadaniu stanu Państwa zębów, zaprezentujemy i pomożemy wybrać najkorzystniejszą dla Państwa opcję.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny