Zadzwoń i umów się: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Leczenie kanałowe

Niekiedy długotrwający w zębie proces próchnicowy, uraz bądź inne drażniące czynniki powodują nieodwracalne zapalenia miazgi (nerwu) zęba. Konieczne jest wówczas przeprowadzenie leczenia endodontycznego (tzw. kanałowego).

W zależności od nasilenia procesu zapalnego, rodzaju i anatomii zęba leczenie to można przeprowadzić na jednej lub kilku wizytach. W przypadku leczenia wielowizytowego ząb jest pomiędzy sesjami zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym.

Leczenie kanałowe polega na wyłuszczeniu miazgi zęba z jego komory i kanałów, obfitym płukaniu, osuszeniu, a następnie wypełnieniu specjalnym preparatem. Większość Pacjentów kojarzy te procedurę z bólem. Niesłusznie – ból często sprowadza Pacjenta do gabinetu, samo leczenie zaś jest przeprowadzane w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesne.

Endodoncja w gabinecie dentystycznym  w Kaliszu

W naszym gabinecie stomatologicznym w Kaliszu zostaną Państwo szczegółowo poinformowani o realnych możliwościach leczenia danego zęba, czasie jego trwania i związanych z nim kosztach. Dysponujemy najnowszym cyfrowym aparatem RTG – zdjęcia rentgenowskie niezbędne do wykonania prawidłowego leczenia wykonamy na miejscu.

W przypadku znacznego zniszczenia zęba (stan taki zwykle poprzedza leczenie kanałowe), tuz po leczeniu niezbędne jest wzmocnienie tkanek zęba tzw. wkładem koronowo-korzeniowym i koroną, aby ząb mógł funkcjonować normalnie.

Wkład koronowo-korzeniowy to struktura, która zakotwiczona w korzeniu zęba odtwarza brakujący jego zrąb w jamie ustnej. Współczesna stomatologia zapewnia szeroka gamę możliwości wyboru materiałów do wykonania tego uzupełnienia. Nasz personel zaprezentuje państwu wszystkie możliwe opcje rozwiązań w Państwa przypadku.

Mamy nadzieję, że odwiedzając regularnie naszych stomatologów, nie będziecie Państwo musieli doświadczać takich procedur jak leczenie kanałowe. Zgłaszając się do nas regularnie na badanie uzębienia, unikniecie Państwo konieczności poważniejszego leczenia, gdyż wszystkie zmiany zostaną wychwycone i wyleczone w początkowym stadium.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny